Zakłady bukmacherskie są dość popularne w Polsce. Wielu kibiców, głównie mężczyzn, prędzej czy później dochodzi do przekonania, że lata obserwowania rozgrywek sportowych dało im wiedzę o klubach, zawodnikach i zależnościach panujących w danej dyscyplinie. Kiedy po raz kolejny okazuje się, że ich przewidywania dotyczące wyników meczu były trafne, postanawiają obstawiać wyniki właśnie w zakładach bukmacherskich.

Dziś można jeździć osobiście do punktów stacjonarnych i obstawiać lub próbować swoich sił online. A ponieważ są to operacje, które niosą za sobą zysk lub stratę finansową, to niebagatelnym zagadnieniem staje się tu bezpieczeństwo w internecie. Dlatego mamy dla was mały przewodnik o tym czym są tak naprawdę zakłady bukmacherskie i jak wybrać bukmachera online.

Zakłady bukmacherskie – co to znaczy?

To w najprostszym ujęciu zakłady losowe, w których należy przewidzieć wynik wybranego spotkania sportowego. To nie jedyna forma, bowiem czasami obstawia się też wyniki wyborów prezydenckich, rezultaty referendum czy innych wydarzeń, ale zawody sportowe są jednak dominujące.

Obstawienie wyniku może przynieść różne rezultaty. Może to być wygrana, wygrana w połowie, przegrana, przegrana w połowie albo zwrot. Ewentualna wygrana zależy od ustalonego kursu dotyczącego konkretnego wyniku.

Zakłady bukmacherskie oferują różne rodzaje zakładów, jednak najpopularniejsza forma to typowanie zwycięstwa jednej drużyny czy zawodnika (zależnie od dyscypliny) albo remisu. Można też obstawiać bardziej szczegółowo, np. wynik po pierwszej części meczu, określać ilość bramek albo zawierać zakłady akumulacyjne, gdzie obstawia się kilka kryteriów w jednym. W ostatnim przypadku wygrywa się tylko wtedy, kiedy wszystkie kryteria zostaną spełnione, ale za to wygrane są dużo wyższe.

Obstawiamy w punkcie czy online?

W Polsce działa kilka znanych firm bukmacherskich: Totolotek, STS, Fortuna i Milenium. To firmy, które mają swoje punkty stacjonarne, ale też platformy internetowe, gdzie można obstawiać online. Jest też kilka firm zagranicznych, które udostępniają swoje witryny w języku polskim, jednak największa ilość graczy skupia się wokół wcześniej wymienionych, ugruntowanych marek.

Jaką formę wybrać? To zależy od wielu rzeczy. Wielu początkujących woli spokojnie poczytać i spróbować w sieci, tak aby zapoznać się z materią i zacząć od jakichś małych zakładów. Formę internetową wybiera też przeważnie gracz młody, starzy wyjadacze wolą podjechać do punktu. Ważna jest też lokalizacja. W dużych miastach nie ma problemu ze stacjonarnymi zakładami bukmacherskimi, jest ich sporo. Ale na wsiach i w małych mieścinach raczej z tym słabo, więc forma online jest dość popularna. Tym bardziej, że wymagane jest jedynie pełnoletność i posiadanie konta bankowego.

Jak obstawiać online, czyli bezpieczeństwo w internecie

Na początek trzeba wybrać firmę, więc czytamy opinie internautów i zaglądamy na strony. Trzeba sprawdzić czy odpowiada nam czytelność i funkcjonalność platformy. Jednak najważniejsze jest, aby korzystać wyłącznie z licencjonowanych i renomowanych firm bukmacherskich. Informacje o nich znajdziecie m.in. na bukmacherzy.com. To zapewni wam bezpieczeństwo w internecie zarówno podczas procesu rejestracji, jaki i podczas późniejszego obstawiania i dokonywania transakcji finansowych z tym związanych. Renomowane, znane firmy bukmacherskie obracają dużą pulą pieniędzy i skupiają ogromne rzesze graczy, nie mogą sobie więc pozwolić na lekkomyślność. Można mieć pewność, że zarówno dane osobowe, jak i zgromadzone na koncie środki są bezpieczne na platformie takiej firmy.

zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *