Na wakacje wyjeżdża się zazwyczaj raz do roku. Można zatem oszczędzać na nie 11 miesięcy, po to by zaszaleć. Radko jednak komu to się udaje. W ciągu roku wydatków jest sporo, a większość z nas ma problemy z systematycznym oszczędzaniem. Każdy jednak pragnie odpocząć i chociaż na tydzień wyrwać się nad morze, w góry czy za granicę, żeby złapać oddech. Jak sfinansować wakacje nie mając oszczędności?

Koszty wakacji

To ile, potrzebujemy na wakacje w dużej mierze zależy od tego z kim, dokąd i na jakich warunkach chcemy pojechać. Jeśli planujemy zagraniczny wyjazd całą rodziną, czyli w 4 osoby, z pakietem all inclusive, możemy potrzebować nawet 5-6 tysięcy złotych. Dla pary all inclusive kupione odpowiednio wcześniej może zamknąć się w 3 tysiącach.  Jeśli chcemy oszczędniejszą opcję, można przemyśleć wyjazd do hostelu czy na camping , bez pakietu wyżywienia. Wtedy jednak i tak trzeba mieć środki do zabrania ze sobą. Jedno jest pewne – najlepiej kupować wakacje albo w pierwszych ofertach tzw. first minute albo na ostatnią chwilę, czyli last minute. Wtedy jest szansa na największe promocje. Nieważne na co się zdecydujemy, można śmiało przyjąć, że koszt wakacji to rząd kilku tysięcy złotych, nieprzekraczający kwoty 10 tysięcy.

Pożyczka na wakacje

Otrzymanie pożyczki na 1, 2 czy 3 tysiące złotych nie powinno być problemem dla każdego, kto ma stałą pracę. To niewielka suma, którą można otrzymać bez wychodzenia z domu. Firmy parabankowe proponują pożyczki na oświadczenie, gdzie wystarczą dane z dowodu osobistego oraz takie, gdzie konieczne jest zaświadczenie od pracodawcy o dochodach. Decyzja pojawi się szybko a gotówka na koncie jeszcze szybciej. Czy warto zadłużać się na wakacje? Jeśli nie mamy innego wyjścia, a marzymy o wakacjach, to można to rozważać trzeba jednak pamiętać, że pożyczkę należy spłacić i to z nawiązką. Poza tym możemy wpaść w małą spiralę długu jeśli zadłużymy się na wakacje i będziemy spłacać je kolejny rok. Wtedy już na pewno nie uda nam się odłożyć na następne wakacje, bo będziemy mieli zobowiązania, i znowu zaciągniemy pożyczkę by gdzieś wyjechać. Może się okazać, że rok rocznie będziemy zaciągać pożyczki. Warto rozważyć ominięcie w jednym roku wyjazdu i porządne odłożenie na kolejny rok, żeby zapobiec karuzeli pożyczkowej.

zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *