Teoretycznie osoba pracująca, osiągająca stałe dochody ma możliwość zaciągania kredytów. Może nie w dowolnej kwocie, bo ta jest zależna od wysokości zarobków i innych świadczeń, ale na pewno w dowolnej chwili.

I często zdarza się, że w nagłej potrzebie, kiedy zdarzy się jakiś nieprzewidziany wydatek, który nie był ujęty w domowym budżecie, zwracamy się do banku z wnioskiem o kredyt.

Dlaczego tak trudno jest uzyskać kredyt w banku?

Przede wszystkim dlatego, że banki życzą sobie zaświadczenie o zarobkach, a przy większych kwotach trzeba mieć zabezpieczenie w postaci nieruchomości, samochodu czy innych aktywów. Bank bada też zdolność kredytową i sprawdza w dostępnych rejestrach czy np. nie mamy innych długów. Osoby z niskimi dochodami nie mają więc żadnych szans. A takich konsumentów jest cała masa. Zarabiają mało, albo płaca minimalna to ich oficjalny dochód, a reszta wypłacana jest „pod stołem”. To praktyka niezgodna z prawem, ale powszechnie stosowana.

Problem mają też ludzie wolnych zawodów, którzy często nie pracują na etacie, a na umowę o dzieło i ich wpływy są nieregularne. Dotyczy to także osób prowadzących działalność gospodarczą, których dochody bywają raz większe, raz mniejsze.

Pożyczki online-prosty sposób na dostęp do dodatkowej gotówki

Cała rzesza ludzi, którzy pracują, ale mimo to banki traktują ich jak klientów drugiej kategorii może liczyć na pożyczki online, udzielane przez firmy pozabankowe. W takiej firmie kredyt może zaciągnąć każdy, niezależnie od wysokości czy regularności dochodów.

Nikt nie wymaga zaświadczenia o dochodach czy zabezpieczenia majątkowego. Nikt też nie sprawdza zdolności kredytowej czy obecności w rejestrach dłużników. Do tego formalności, jakich trzeba dopełnić zaciągając pożyczki online, zostały sprowadzone do niezbędnego minimum.

Jak uzyskać pożyczkę online? To proste!

Sprawdź, co trzeba zrobić, aby mieć szybko dostęp do dodatkowej gotówki w postaci pożyczki online.

  • Zapoznaj się z ofertami różnych firm. Ranking kredytów mieszkaniowych możesz zobaczyć na różnych stronach internetowych. Dokładnie przeczytaj, jakie są warunki, oprocentowanie, RRSO, limit i terminy spłaty. Sprawdź, jakie są opłaty dodatkowe, o ile są. Dowiedz się także, jak wygląda procedura na wypadek braku terminowej spłaty pożyczki.
  • Zastanów się, ile pieniędzy tak naprawdę potrzebujesz? Pamiętaj, fakt że firma pożycza nawet do 30 tys. zł nie oznacza, że musisz o taką kwotę wnioskować. Skalkuluj dobrze swoje potrzeby i możliwości finansowe, tak, aby móc potem spłacić dług.
  • Przeczytaj opinie o firmie, której oferta wpadła ci w oko. Jeśli stosują jakieś nieuczciwe praktyki, zaskakują ukrytymi opłatami bądź źle traktują klientów, będzie o nich głośno w sieci. Możesz też sprawdzić czy firma działa legalnie w rejestrze dostępnym na stronie Komisji Nadzoru Finansowego.
  • Zapoznaj się z instrukcją dotyczącą wnioskowania o pożyczkę online, regulaminem oraz zasadami postępowania w razie problemu ze spłatą zadłużenia.
  • Aby wniosek został rozpatrzony musisz podać numer i serię dowodu, numer pesel, dane adresowe oraz adres e-mail i numer telefonu komórkowego. Ponadto będzie potrzebne internetowe konto bankowe. Firma pożyczkowa poprosi o wykonanie z niego przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1-2 zł. Ważne, by dane w przelewie pokrywały się z tymi podanymi na wniosku.

zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *